fbpx ...

Бітрікс24 припиняє роботу в Україні. Як вивантажити дані та мігрувати на іншу CRM?

cover

Популярна, але російська CRM-система Бітрікс24 остаточно припинить свою роботу в Україні з 1 червня 2023 року. Доступ до порталу стане неможливим, а дані користувачів будуть повністю видалені.

Нагадуємо, що на цю компанію за рішенням РНБО було накладено санкції, згідно з указом Президента України Володимира Зеленського від 15 квітня.

Тому у цій статті ми розповімо:

— чим це загрожує українському бізнесу;
— європейська версія Бітрікс24 — панацея?
— як зберегти дані з Бітрікс24;
— як обрати альтернативну CRM-систему.

Чим загрожує припинення роботи Бітрікс24 українському бізнесу?

За 15 років російська компанія Бітрікс24 набула неабиякої популярності в Україні. Понад 80 тисяч користувачів з понад 10 тисяч українських компаній досі використовують цю CRM-систему. Там українці роками вели клієнтську базу, відстежували перебіг угод та керували проєктами — і все це зараз перебуває під загрозою зникнення!

Європейська версія Бітрікс24 — панацея?

Попри те, що Бітрікс24 — це російський проєкт, він працює в багатьох регіонах та країнах. Так є окремі сервіси для користувачів з Європи та усього світу.

Перехід на європейську версію — це один з варіантів розв’язання проблеми, але він не є надійним. Чому?

CRM-система — це важлива структура для бізнесу, яка містить певні дані, відкриває доступ та дає змогу впливати на них. У випадку з Бітрікс24 це загрожує європейцям втратою важливої інформації. Адже стає питання часу, коли цей продукт потрапить під європейські санкції, як це відбувається з російськими банками. На прикладі України ми вже переконалися, що в будь-який момент це може статися, а часу на розв’язання проблеми буде дуже мало.

Крім того, європейська версія Бітрікс24 має низку недоліків:

— вона є дорожчою за наявну версію;
— недосконалий функціонал: багато модулів або не існують, або вони недопрацьовані;
— низька якість техпідтримки, через те що український офіс з інтеграторами припинив існування.


Отже, цей варіант — точно не про безпеку та підтримку клієнтів!

Як зберегти дані з Бітрікс24?

Що робити, якщо ваш бізнес опинився в такій ситуації? Насамперед потрібно зберегти ваші дані. Сьогодні ми розповімо вам про 4 доступні способи, які допоможуть вам це зробити:

— вивантаження даних з Бітрікс24 за допомогою вбудованого інструменту експорту;
— вивантаження даних за допомогою скрипта;
— міграція за допомогою сервісу Trujay;
— міграція за допомогою сервісу Uspacy.

image

Вивантаження даних з Бітрікс24 за допомогою вбудованого інструменту експорту

За допомогою вбудованого інструменту експорту Бітрікс24 ви можете вивантажити ліди, угоди, рахунки, пропозиції, контакти, компанії та товари. Елементи системи можна експортувати у файл у форматі .CSV або .XLS (файл таблиці Excel).

Для експорту даних перейдіть у потрібний розділ, наприклад, CRM-Контакти та натисніть шестірню:

Важливо! Не всі дані можуть бути так вивантажені з CRM-системи Бітрікс24. Як правило, не зберігаються нотатки, історії дзвінків та листувань з клієнтом, інформація за угодами, яку було винесено в полях у Картці Контакту, додаткові нотатки за завданнями.

Бітрікс24 вивантажує тільки дані з колонок, представлених у цьому переліку:

image
image

Після того, як ви налаштуєте потрібні поля і дані будуть готові до експорту, виберіть відповідний спосіб, і система запропонує вам відкрити або зберегти отриманий файл:

Також ще одна проблема, з якою ви можете зіткнутися під час вивантаження бази — необхідність витратити кілька годин для того, щоб привести її до належного вигляду, щоб успішно завантажити в іншу CRM-систему.

Повну інструкцію з вивантаження даних ви можете подивитися на сайті компанії.

Вивантаження даних за допомогою скрипта

За допомогою скрипта ви можете експортувати детальніші дані: ліди, угоди, контакти, компанії, справи, завдання, рахунки нові та старі. І після цього завантажити їх в іншу CRM-систему.

Цей спосіб є платним. Його орієнтовна вартість — від 1000-1500 грн. В цілому, процес можна розділити на 3 стадії:

1) Витягнення даних з Бітрикс.
2) Підбір необхідної альтернативи.
3) Завантаження даних у ваше нове рішення.

Найскладніший формат — це завантаження даних, оскільки Бітрікс має унікальну архітектуру, яку потрібно органічно розподілити та затягнути в нову систему. І, якщо вивантаження буде вартувати відносно малих коштів, то детальне завантаження важливо робити з професіоналами.

* Підкреслюємо, що ми говоримо про повне вивантаження даних (включаючи записи дзвінків, примітки тощо). Якщо питання просто в вивантаженні бази угод та контактів — в цілому цю задачу ви можете вирішити навіть самостійно.

image

Міграція за допомогою сервісу Trujay

Trijay — розробник інноваційного програмного забезпечення, яке допомагає мігрувати та інтегрувати ваші дані на альтернативні CRM-системи.

Зареєструвавшись на сервісі, ви вводите домен CRM, яка є наразі та натискаєте кнопку Connect:

image
image

Потім обираєте альтернативну CRM з доступного списку та звертаєтеся в техпідтримку для міграції з Бітрікс24:

Важливо! Послуги сервісу платні. Залежно від підписки їхня вартість становить від $199 до $2 199+.

Міграція за допомогою сервісу Uspacy

Uspacy — український онлайн-сервіс та єдиний простір для управління ключовими процесами бізнесу. Uspacy має всі функції та можливості, які властиві передовим CRM-системам.

image
image

За допомогою цього сервісу вам не доведеться переносити дані власноруч — вони автоматично з'являться у вашому робочому Просторі, а сам процес міграції дуже простий — вам потрібно тільки зайти в стару систему та обрати те, що ви хочете перенести в Uspacy.

Сервіс надає як безплатні послуги, так і платні — 266 грн та 533 грн залежно від тарифу та його функціоналу.

Детальніше про те, як перенести ваші дані в Uspacy читайте тут

Висновки

Як обрати альтернативну CRM-систему?

Кожна CRM-система має свій функціонал, який підходить конкретному типу бізнесу та його потребам. Так CRM для товарного бізнесу може містити функціонал для управління запасами та відстеження замовлень. Тоді як CRM-система для послуг може мати такі функції, як управління клієнтською базою, планування та відстеження робіт тощо.

Тому ми рекомендуємо звернутися до професіоналів, щоб обрати ідеальну CRM-систему, якою ви будете дійсно користуватися.

Команда CRM Solutions вже понад 6 років підбирає, впроваджує, налаштовує та навчає роботі з тією CRM-системою, яка відповідає потребам того чи іншого бізнесу. А якщо ми бачимо, що клієнту CRM не потрібна — відмовляємо в інтеграції!

Наразі ми вже активно допомагаємо українському бізнесу мігрувати з Бітрікс24 на альтернативні CRM-системи. Оскільки підбір та міграція на інші CRM вимагають чимало часу — від 1-2 тижнів, ми залучили колег-інтеграторів, щоб встигнути допомогти якомога більшій кількості компаній та знайти варіанти на різний бюджет та потреби.

Заповнюйте форму нижче, і ми допоможемо вивантажити вам необхідну інформацію з Бітрікс24 та мігрувати на альтернативну CRM-систему.

Команда CRM Solutions вже понад 6 років підбирає, впроваджує, налаштовує та навчає роботі з тією CRM-системою, яка відповідає потребам того чи іншого бізнесу. А якщо ми бачимо, що клієнту CRM не потрібна — відмовляємо в інтеграції!

Сподобалась стаття?

  Приєднуйся до нашої email-розсилки

  Підписуючись ви погоджуєтесь зі стандартною політикою конфіденційності

  Інтеграція будь-якого CRM-рішення починається з консультації!

  img

  Сергій Тимчук

  CEO «CRM Solutions»

  laptop   Або зателефонуйте нам за номером +38 (067) 333 16 45 Працюємо ПН-ПТ з 10:00 до 18:00