fbpx ...

Інтернет-магазин на SaaS-платформі: 8 головних відмінностей від безкоштовних CMS

cover

SaaS-платформи стають усе цікавішим рішенням для підприємців, які хочуть розпочати онлайн-бізнес у короткі строки та без великих витрат. На відміну від безкоштовних CMS, як Word Press або Joomla, такі сервіси пропонують своїм користувачам ширші можливості: індивідуальний дизайн, надійний двигун інтернет-магазину, налаштування інтеграцій в 1 клік, зручне керування продажами, простота управління тощо. Крім того, SaaS мають вже передналаштовані інтеграції з CRM-системами, в той час як безкоштовні CMS потребують окремої роботи над їх впровадженням.

Далі ми розглянемо детальніше, чим саме створення інтернет-магазину на базі SaaS-платформи відрізняється від відкритих CMS.

Що таке SaaS-платформа

SaaS (Software as a Service) — це готові програмні сервіси для формування сайтів на їхній основі. Заснування інтернет-магазину на подібних платформах не займає багато часу й не вимагає жодних технічних знань. Наприклад, після реєстрації на платформі для створення брендових інтернет-магазинів Shop-Express ви отримаєте бажаний сайт за лічені дні або навіть години. Специфіка таких сервісів полягає в тому, що тут інтернет-магазин — це не товар, а послуга. Тобто ви не купуєте сайт, а сплачуєте за користування ним разом із професійним обслуговуванням.

Переваги SaaS-платформ над безкоштовними CMS

SaaS-платформи мають свої плюси, які зумовлюють зростаючий попит (особливо в кризовий період, коли багато бізнесів обмежені в ресурсах). Якщо підприємець обирає між двома бюджетними варіантами, SaaS або безкоштовна CMS, варто звернути увагу на кілька моментів.

1. Налаштування дизайну

SaaS-сервіси надають можливість у будь-який момент змінювати дизайн сайту, додавати нові елементи оформлення з готових наборів, які пропонує сервіс, або навіть окремі скрипти для створення унікального дизайну. Усе це дуже просто, швидко й не потребує особливих навичок. За окрему плату ви можете замовити індивідуальну розробку дизайну, тож немає проблеми в створенні унікального стилю.

2. Контроль над функціоналом

На SaaS-платформі ви маєте можливість додавати логістичних операторів, платіжні системи, «фішки» для управління продуктами/замовленнями/відгуками та іншими бізнес-процесами. Усе це вже закладено у функціонал сервісу і зробити таку інтеграцію просто — майже в 1 клік. Водночас власники інтернет-магазинів на відкритих CMS мають робити інтеграції власноруч або за допомогою спеціалістів.

3. Рівень безпеки

SaaS-платформи спеціалізовані на створенні інтернет-магазинів, тому забезпечують високий рівень безпеки саме з погляду електронної комерції. Особливо це стосується збереження конфіденційності клієнтської інформації та безпечного здійснення онлайн-платежів.

4. Регулярні оновлення та технічна підтримка

Оскільки ви платите за сервіс (тобто послугу), то за моделлю Software as a Service отримаєте повноцінний нагляд за сайтом. Вам не потрібно турбуватися про технічні аспекти свого інтернет-магазину, такі як оновлення програмного забезпечення, резервне копіювання, хостинг тощо. Більшість турбот команда платформи бере на себе. Якщо ж у вас інтернет-магазин на відкритій CMS, ви маєте бути технічно підкованим, щоб ставити завдання програмістам та перевіряти якість виконаних робіт.

5. Масштабованість

Підприємці можуть розширювати свій інтернет-магазин, додавати нові продукти, розширювати асортимент, вдосконалювати функції та інші можливості залежно від потреб свого бізнесу. Це дозволяє зростати разом із бізнесом без складних переналагоджень або міграції на іншу платформу.

6. Пакетний принцип оплати

SaaS-платформи, як Shop-Express, мають місячні або річні підписки з різними тарифними планами, вартість яких залежить від обсягу наданих послуг, функціоналу інтернет-магазину, кількості інтеграцій тощо. Ви прозоро бачите, скільки та за що саме платите, тому можете вибрати найбільш оптимальний та вигідний варіант. Але, незалежно від обраного тарифу, сервіс бере на себе хостинг та оновлення, а також надає технічну підтримку та гарантійне обслуговування.

7. Цілісність

Конкретний SaaS-сервіс має єдину команду розробників. Це означає, що ви ніколи не зіткнетеся з конфліктом модулів, який часто виникає на відкритих CMS (бо нею можуть займатися одночасно тисячі розробників). Дізнатись більше ви можете в статті про переваги та можливості хмарних CMS.

8. Автоматизація

SaaS-платформи мають відкрите API — набір компонентів для зв'язку системи управління сайтом з іншими програмами. Завдяки API можна автоматизувати процеси в інтернет-магазині через набір методів, які можна реалізувати в певному програмному забезпеченні. На відміну від безкоштовних CMS, SaaS-сервіс вже має передналаштовані інтеграції та дозволяє швидко налагодити роботу CRM-системи, яка буде відповідати потребам бізнесу та спрощувати процес керування сайтом.

Висновки

Якщо порівнювати з безкоштовними CMS, SaaS-платформи надають більше можливостей для формування ефективного інтернет-магазину в найкоротші строки. Сервіс ідеально підходить для підприємців, які не мають великого бюджету на розробку, але хочуть розпочати свій бізнес в онлайн-просторі тут і зараз. Вносячи плату раз на місяць або на рік, ви отримуєте професійне обслуговування та постійний нагляд за вашим інтернет-магазином без необхідності в наймі програмістів.

SaaS-сервіси, як Shop-Express, відрізняються гнучкістю та дозволяють впроваджувати всі необхідні інтеграції. Це особливо важливо при налагодженні роботи CRM-системи, без якої неможливий повноцінний розвиток бізнесу та ефективне управління інтернет-магазином. Саме CRM-система забезпечує автоматизацію процесів маркетингу, допомагає вчасно опрацьовувати нові замовлення, забезпечує персоналізацію комунікації з клієнтами, надає зручні інструменти з управління запасами і не тільки.

Сподобалась стаття?

  Приєднуйся до нашої email-розсилки

  Підписуючись ви погоджуєтесь зі стандартною політикою конфіденційності

  Інтеграція будь-якого CRM-рішення починається з консультації!

  img

  Сергій Тимчук

  CEO «CRM Solutions»

  laptop   Або зателефонуйте нам за номером +38 (067) 333 16 45 Працюємо ПН-ПТ з 10:00 до 18:00